Sesja ślubna boho w Owczarni w Węgierskiej Górce

SESJA ŚLUBNA W RUSTYKALNYM STYLU

Dzisiaj pokażę Wam swój debiut w temacie sesji stylizowanych. Od dawna myślałem o zorganizowaniu takie sesji. Okazało się, że jak zwykle – chcieć to móc! Czym jest sesja stylizowana  czym różni się od „zwykłej” sesji plenerowej? Już śpieszę z wyjaśnieniem. Sesja stylizowana, jak sama nazwa wskazuje jest wystylizowana czyli przygotowana przez fachowców. W roli głównej występują modele – mam swoje zdanie na ten temat i uważam,  że powinni oni być prawdziwą parą bo tylko to gwarantuje prawdziwe emocje. Widziałem często takie sesje gdzie modelami byli obcy sobie ludzie- niestety wyglądało to bardzo sztucznie i beznamiętnie. Dla mnie zawsze podstawą są emocje – bez nich nie zajmował bym się fotografią.

WESELE W STODOLE W OWCZARNI

Koniecznie chciałem zorganizować wszystko na własną rękę.  Na rynku nie brakuje ofert gdzie za udział w takiej sesji trzeba zapłacić organizatorom. Tego chciałem uniknąć. Wiem, że często osoby które nie mają doświadczenia i warsztatu korzystają z takiej opcji. Nie twierdzę, że to coś złego – to na pewno duża oszczędność czasu co w przypadku posiadania dwójki dzieci (jak u mnie) jest na wagę złota.

PARA MŁODA W STYLU BOHO

Najważniejszą kwestią było oczywiście zebranie odpowiedniej drużyny pierścienia 😉 Skontaktowałem się z agencją organizującą przyjęcia – Wedding Angels. Okazało się, że dziewczyny są taką współpracą zainteresowanie. Wszystko miało odbywać się na zasadzie barteru, a „zapłatą” za włożoną pracę miały być wykonane przeze mnie zdjęcia i oczywiście doświadczenie. Zaproponowałem też zaprzyjaźnioną florystkę  Sonię i makijażystkę Karolinę. Resztą zajęła się Aga z Wedding Angels. Naszą ślubną młodą parą zostali Martyna i Bartek.

Nie ukrywam, że dużym wyzwaniem było dla mnie znalezienie idealnego miejsca na naszą sesję ślubną. Wybraliśmy Owczarnię – czyli stodołę przekwalifikowaną na salę ślubną. Owczarnia znajduje się w Węgierskiej Górce, w pięknej okolicy.

STODOŁA OWCZARNIA – FOTOGRAF ŚLUBNY

Z odpowiednim wyprzedzeniem doszlifowaliśmy wizję: wybraliśmy sukienkę i garnitur, dekoracje, kwiaty itd. Aga zorganizowała też słodki stolik i piękny neon, a także papeterię ślubną.  Gdy nadszedł dzień sesji, wyruszyliśmy do Owczarni. Przygotowania zaczęły się już około południa. Na pierwszy ogień poszły fryzury i makijaż ślubny. Następnie od akcji wkroczyła Sonia z dekoracjami.

ZDJĘCIA ŚLUBNE – OWCZARNIA WĘGIERSKA GÓRKA

Kiedy zaczęliśmy, szybko okazało się, że nasi nowożeńcy nie raz stali przed obiektywem i wszystko przebiegało bardzo gładko. Z każdym zdjęciem czułem, że ten materiał to będzie sztos! Zrobiliśmy zdjęcia w kilku scenkach. Ale najlepsze zostało na koniec. Otóż pan młody Bartek postanowił się oświadczyć Martynie! Dziewczyna była totalnie zaskoczona – oczywiście polały się łzy i było bardzo emocjonalnie. Czy ktoś widział prawdziwe łzy na sesji stylizowanej? Bo ja tak!

WESELE W STODOLE NA ŚLĄSKU

Podsumowując – uważam, że ta sesja plenerowa w Owczarni na Śląsku to był strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim to była super zabawa i mega doświadczenie. Po drugie – efekty były warte całego zachodu, dzięki temu możecie zobaczyć piękne zdjęcia ślubne w stodole. Jako fotograf ślubny ze śląska nie mogę się doczekać. Kiedy zawitam do Owczarni na weselu. Może to dla Was wykonam reportaż ślubny w stodole w Owczarni. Póki co – zapraszam do obejrzenia zdjęć z sesji w Owczarni.

A jeśli macie ochotę zobaczyć zdjęcia z wesela w stodole – zapraszam tutaj! 

 • miejsce: @owczarniawg 
 • organizacja: @wedding.angels 
 • zdjęcia: @lukasz_ozog
 • kwiaty, makramy, dekoracje: @karobysoniawilk
 • makeup: @makeupfabryka 
 • fryzury: @malgorzatawrobel_hair 
 • modele: @xmartyna.x  i @bartekgolik 
 • słodki stół: @wypiekarnia 
 • film: @pan.pilarski 
 • sukienka: @melove_dress 
 • buty: @mywishpoland 
 • garnitur: @szykmeski 
 • papeteria: @koneserkapapieru 
 • neon: @neonmeup_pl